Jak odmienić swoje życie – SKUTECZNA METODA

Czy wiesz, że Twoje życie odzwierciedla stanu Twojego umysłu? Poniżej kilka słów w temacie, a bardziej szczegółowe wyjaśnienia, jak odmienić swoje życie – znajdziesz w powyższym filmie.

JEŻELI Z JAKIEGOKOLWIEK POWODU PRÓBUJESZ ODMIENIĆ SWOJE ŻYCIE, PIERWSZA ZMIANA MUSI NASTĄPIĆ W TWOIM UMYŚLE.

Umysł to biologiczne oprogramowanie Twojego personalnego komputera, czyli Twojego mózgu. Oprogramowanie to wykonuje swoje systemowe zadania przez 24 godziny na dobę – zarządzając między innymi funkcjami życiowymi Twojego organizmu. Oprócz regulacji funkcji życiowych, umysł odpowiedzialny jest także za automatyczne podejmowanie poszczególnych decyzji – w ściśle określonych sytuacjach – według wyuczonego wcześniej klucza.

Te automatyczne decyzje związane są z codziennymi aktywnościami, które wykonujesz rutynowo każdego dnia. Zastanów się więc jak wygląda Twoje codzienne życie. Rozpisz sobie to dokładnie na kartce papieru i przeanalizuj. Okaże się prawdopodobnie, że w 95% przypadków wykonujesz te same czynności, według tego samego harmonogramu, każdego kolejnego dnia.

TWOJE ŻYCIE BĘDZIE SIĘ ZMIENIAĆ, JEŚLI WPROWADZAĆ BĘDZIESZ DO NIEGO ZMIENNE. STARAJ SIĘ JAK NAJCZĘŚCIEJ „WYRYWAĆ” SWÓJ UMYSŁ ZE STREFY KOMFORTU.

Zacznij od zmian drobnych, przełamując tylko rutynę:

  • wstań drugą nogą,
  • przygotuj herbatę w innym kubku,
  • zaparz kawę w innej filiżance,
  • zmień kolejność porannych czynności,
  • pójdź do pracy inną drogą,
  • zmień środek komunikacji,
  • umów się z kimś innym na rozmowę,
  • zrób coś nowego każdego dnia…

Problem naszych automatyzmów posiada także drugą płaszczyznę. Rutynowe czynności utrzymują nasze umysły w strefach komfortu, czyli sytuacjach w których nic nie może ich zaskoczyć. W tym stanie Twój umysł przejmuje pełną kontrolę nad Twoją osobą – pełniąc funkcję nawigacji i przeprowadzając Ciebie przez daną czynność – przy minimalnej koncentracji z Twojej strony. Koncentrację tracisz, ponieważ w pełni ufasz swojemu umysłowi i wiesz że prawidłowo przeprowadzi Cię przez daną czynność. Pewność ta pozwala Ci odpłynąć myślami zupełnie w inne rejony Twojego mózgu i nie zdjąc sobie z tego sprawy – tracisz kontakt z teraźniejszością.

Dlaczego to taki problem?

Mam nadzieję, że odpowiedź znajdziesz w powyższym filmie.